ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΚΠΕ ΛΕΥΚΙΜΗΣ

Εγγραφές για το Σχολικό Έτος 2019- 2020

6 έως  20 Μαΐου

Στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου εγγράφονται μαθητές που συμπληρώνουν την 31η Δεκεμβρίου του έτους εγγραφής ηλικία έξι (6) ετών.

(Όσοι γεννήθηκαν από 1/1/2013 έως 31/12/2013)

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

1. Αίτηση εγγραφής      ( μπορείτε να την εκτυπώσετε από τη σελίδα μας ή να τη ζητήσετε από το 7ο Νηπιαγωγείο)
  2. Βεβαίωση φοίτησης στο Νηπιαγωγείο     ( Νηπιαγωγείο)
  3. Ατομικό δελτίο Υγείας              ( Νηπιαγωγείο)
  4. Βιβλιάριο υγείας  ( με τα απαραίτητα εμβόλια )
  5. Παραστατικό από το οποίο θα αποδεικνύεται η διεύθυνση διαμονής

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ 7ου ΔΗΜ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

( οι οδοί με κίτρινη και πράσινη γραμμή περιλαμβάνουν και τις δύο πλευρές - ζυγούς και μονούς αριθμούς- του δρόμου)

Συγκεκριμένα :

Στο 7ο Δημοτικό Σχολείο και 7ο Νηπιαγωγείο Κέρκυρας εγγράφονται οι μαθητές που διαμένουν: Μητροπολίτου Μεθοδίου (μονοί-ζυγοί αριθμοί) μέχρι Μαρασλή Από Μαρασλή μέχρι Γ. Θεοτόκη (ζυγοί αριθμοί) της Μητροπολίτου Μεθοδίου Γ. Θεοτόκη (ζυγοί αριθμοί) Πολυχρονίου Κωνσταντά (ζυγοί αριθμοί) Κολοκοτρώνη από διασταύρωση με Μεθοδίου έως την είσοδο των φυλακών, Αθανασίου Πολίτη (μονοί –ζυγοί αριθμοί) , Εθνική Λευκίμμης έως τη συμβολή με τη λεωφόρο Επτανήσου (πρατήριο Shell) Όλοι οι πάροδοι της Μητροπολίτου Μεθοδίου και Πολυχρονίου Κωνσταντά (αριστερή πλευρά) πάροδοι Αθανασίου Πολίτη, οδός Δονάτου Δημουλίτσα και πάροδοι.

Ο τόπος μας

ΩΡΑΡΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ  :