ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΚΠΕ ΛΕΥΚΙΜΗΣ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 29-3-2020

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας από το προηγούμενο Σαββατοκύριακο έχουν ξεκινήσει μια προσπάθεια επικοινωνίας με τους μαθητές μας, με σκοπό  να μη χαθεί η επαφή με το Σχολείο και εκπαιδευτική δραστηριότητα . Η διαδικασία αυτή δεν μπορεί βέβαια σε καμιά περίπτωση να αντικαταστήσει την αμεσότητα και τη σχέση εκπαιδευτικού-μαθητή μέσα στην τάξη, αλλά είναι μία αναγκαιότητα που επιβάλλει η κατάσταση  που βιώνουμε.

Η προσπάθεια αυτή , το βιώσατε και οι ίδιοι , γίνεται πολύ πιο δύσκολη λόγω των προβλημάτων που αντιμετωπίζει το sch.gr . Υπολογίζοντας αυτές τις δυσλειτουργίες του συστήματος , ξεκινήσαμε την επικοινωνία  με το blog του Σχολείου μας, ώστε μέχρι να γίνουν οι εγγραφές των μαθητών και η δημιουργία ψηφιακών  μαθημάτων και τάξεων από τους εκπαιδευτικούς στο sch , να μη χαθεί αυτός ο χρόνος.

Ήδη οι συνάδελφοι μέσα στην εβδομάδα, έχουν δημιουργήσει μαθήματα  (στο e-me και στο η-τάξη) για όλες τις τάξεις, τα οποία συνεχώς θα εμπλουτίζονται και θα ενημερώνονται.

Από τη Δευτέρα 30/3/2020 συγχρόνως με το blog θα «ανοίξουν» και όλα τα μαθήματα της πλατφόρμας  η-τάξη .  Τα  μαθήματα στην αρχή θα είναι «ανοιχτά», δηλαδή θα μπορούν όλοι οι μαθητές να μπαίνουν στο μάθημα χωρίς κωδικό, επειδή δεν έχουν γίνει όλες οι εγγραφές των μαθητών .

Για τη διαδικασία εισόδου και χρήσης της πλατφόρμας θα σας δοθούν οδηγίες παρακάτω αλλά και στη διάρκεια των  επόμενων ημερών.

Ο Δ/ντης

Γιοβάρθης Αναστάσιος

ΩΡΑΡΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ  :

ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ

ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ

ΩΡΑΡΙΟ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

ΩΡΑΡΙΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ

13.15 - 15.00  ή 16.10

ο καιρος

Επισκεπτες Ιστοχωρου

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας ένας επισκέπτης και κανένα μέλος

Αναζητηση